O5R

Na mušce: koncert

21. 3. 2006 | 

Zatím poslední report, tentokrát z pera redaktora týdeníku Ostrava.OSTRAVA (pra) - Šumperská partička O5&Radeček se vydala na turné po Ostravsku. Druhá štace tohoto čtyř koncertního mini turné se jmenovala Boomerang. Roli předkapely s úspěchem zvládla formace Lybar Band, která nabídla rockově přímočarý zážitek.
O5&Radeček si libuje v pestré muzice, která využívá popovou krásu, rockový drive a folklorní naléhavost. Podobně jako orel nesedá na nízkou větev, ani O5&Radeček se netají svými hvězdnými ambicemi. „Nechtěli jsme o tom moc mluvit, nicméně chystáme třetí album, které bude mnohem britštější a půjde o opravdový nářezový britpopový rock'n'roll. Plánujeme také anglickou verzi,“ nakoukl do budoucnosti basák Ondra Polák.
Skupina ovšem nemyslí pouze na vlastní prospěch, protože je známá také tím, že už od roku 1995 podporuje různé dětské domovy, přičemž mimo jiní spolupracuje s Nadací Terezy Maxové.
O5&Radeček mají tu výhodu, že se v záplavě vlastní melancholie a emocí neztratí. Je sice pravda, že bazírují na tanečních rytmech, čímž působí vyzývavě, přesto nelze tvrdit, že by zněli plačtivě nebo podbízivě.

from:/ Mr.Admin