O5R

Deset za deset

...Pán, který v televizi překládal do znakové řeči, nám ukázal, jak se rukama řekne spousta důležitých a praktických věcí. Třeba "tanga se mi zařezávají do zadku". I další věci nás naučil. Od teď si pokecáme...27. dubna 2015

Zvládli jsme to. Deset gigů za deset dnů. Mezi osmým a osmnáctým dubnem jsme měli sedm koncertů a tři vystoupení v tévé. Zase tak strašný to nebylo, až na to ježdění v dodávce sem a tam. To nás nebaví, ježdění po českých silnicích je tfujtajksl. A taky nás nebaví pořád nakládat a vykládat nástroje.
Až jednou budeme pořádně slavná kapela a budeme vydělávat za koncert aspoň to co Eva a Vašek, tak si zaplatíme nějaké nosiče, který za nás bude tahat bedny. A taky si pořídíme řidiče, ať si nemusíme při odjezdu ze Šumperka stříhat, kdo bude řídit dodávku a nebude moct pít, čímž se pro něho stává zbytek dne nekonečně nudným Mordorem. A zaplatíme si taky tour manažera, ať nás po cestě na koncert hlídá a nedovolí nám zastavit na každé benzínce...
Ale to všechno až jednou, až budeme vydělávat balík.

Zpátky k turné; hrát desetkrát za deset dnů je výzva, zvláště když někteří z nás museli každé ráno dojíždět do práce. Ale pokud do žil pustíte kapku kofeinu a dvě kapky alkoholu, tak se to dá v pohodě přežít.
Hráli jsme v televizích v přímých přenosech a to je docela napínavá záležitost, protože nikdo neví, jestli z ničeho nic nepraskne struna, nebouchne lampa v kombu nebo Tomino nezapomene text. Hráli jsme v Dobrém ránu, kde bylo hlavní téma „nadýmání“ a my. Hráli jsme taky v pořadu Sama doma, kde bylo pro změnu téma "zavádění čípku" a my. Pán, který v televizi překládal do znakové řeči, nám ukázal, jak se rukama řekne spousta důležitých a praktických věcí. Třeba "tanga se mi zařezávají do zadku". I další věci nás naučil. Od teď si pokecáme s hluchoněmou holkou úplně v pohodě.

Kromě vystoupení v televizích jsme hráli koncerty po klubech, jeden lepší jak druhej. Byly to krásný večery. Někdy jsme hráli v klasickém klubu, jindy v kině, pak zase v kulturáku nebo v kavárně. Lidi byli super - vy jste byli super. Na druhou polovinu turné bylo vyprodáno, sice malý prostory, žádný sportovní haly, ale i tak to pro nás byla velká radost a moc jsme si tohle jarní turné s Vokslíkem užili.

Mějte se překrásně a čau někde na koncertě!