O5R

Nejlepší je léto

Jestli má někdo z naší kapely léto opravdu nekompromisně rád, tak je to Tomino, který nám pořád vyhrožuje, že...3. srpna 2015

Máme se eňo ňuňo, aby také ne, vždyť dny jsou horké a dlouhé.
Každá roční doba má své kouzlo, ale léto je prostě léto a je nejlepší. Příznivci zimy, jara a podzimu by to měli čestně uznat! V létě je člověk víc volnější a má méně starostí. I my se tak cítíme. Například ohledně těch starostí - v létě se nemusíme bát, že si dá Radeček o jedno pivo víc, než snesou jeho nohy, a zmrzne někde v příkopě na půl cesty mezi hospůdkou Dakota a Radečkovým skvotem.

Léto má rád i Mejla, protože ušetří za hotely. On totiž pořád někde cestuje a protože je v létě venku hezky, může spát ve stanu, což ho kupodivu baví a užívá si to. Před víkendem sbalí holku a stan a vyrazí. Město, kde máme koncert, využívají jako start svých výprav, na kterých pak zažívá spoustu dobrodružství, které nám další víkend na koncertě vypráví.

Pokud má někdo z naší kapely léto opravdu nekompromisně rád, tak je to Tomino, který nám pořád vyhrožuje, že uteče do Malajsie a tam bude žít v teple celý rok. Při našich nekonečných cestách dodávkou se vždycky posadí na místo, kam nejvíc svítí slunko a nechává ho do sebe prát, aniž by věděl, že přes sklo se moc neopálí...

Já, ten nejvyšší, léto zbožňuji taky, to je jasný, jinak bych nepsal na tohle téma. Léto mám rád třeba proto, že na rozdíl od zimy se nemusím pořád oblékat a zase vysvlékat a stokrát denně zavazovat a rozvazovat tkaničky u zimních bot.

Jestli má rád léto Přemek, to nevím, protože on je spokojený vždycky, hlavně když má co jíst a co pít. Ale já myslím, že má taky nejradši léto, protože nemusí svou Border kólii Emilku sprchovat několikrát denně od bahna tak jako na podzim, v zimě a na jaře.

Léto je prostě boží - taky díky všem těm koncertům... A to je možná vůbec ten největší důvod, proč léto milujeme.

Užívejte si ho - aspoň jednou i s námi někde někdy!

On.