Skip to content

Kapela

Jsme bratři

“Jsme spolu strašně dlouho, sto dní v roce, pořád a přesto jsme spolu pořád rádi, takže rodina,“ říká o kapele Ondra Polák a doplňuje ho brácha a frontman Tomino: “Díky kapele mám kromě Ondry ještě tři další bráchy.“ I proto se O5 a Radeček rozhodli nahrát píseň Bra3 věnovanou všem sourozencům a nerozlučným přátelům a v letošním roce zrealizovat řadu navazujících aktivit, ve kterých budou hrát bráchové, sestry a kamarádi hlavní roli.

Historie kapely se začala psát už před více než čtvrt stoletím, kdy se O5 a Radeček dali dohromady. Stalo se tomu tak v jesenických horách, kde dodnes žijí a tvoří.

Od písně Praha po stovky koncertů

Do povědomí široké veřejnosti je dostala píseň z roku 2004 Praha (Jedna holka), díky které jsou Radečci označování jako synonymum vkusného českého popu. Od té doby patří k nejžádanějším kapelám. Každý rok odehrají ke stovce koncertů. Úspěchy v minulých letech slavili mimo jiné netradičním turné na střechách budov.

Na úspěch prvního hitu kapela navázala skladbami jako Vloupám se, Máš mě na svědomí, LOVEní nebo Sex ve sprše. Její písně milují tisíce lidí a klipy mají na internetu miliónová zhlédnutí.

Letos nové EP

Radečci mají na kontě šest řadových alb, výběr nejúspěšnějších písní na albu Best of a ve spolupráci s TV Óčko natočili DVD se záznamem koncertu. V letošním roce skupina vydala EP s novými skladbami, včetně písně Bra3.

Radečci pomáhají

Skupina dlouhodobě pomáhá ohroženým dětem, úzce spolupracuje s dobročinnými organizacemi a v roce 1997 založili členové kapely časopis Zámeček pro opuštěné děti v dětských domovech, který vydávají dodnes. Kapela se také stala tváří charitativního projektu České televize Pomozte dětem.

Radek Sekyra 

kytara | 

Přemysl Ptáček 

housle | 

Tomino Polák 

zpěv | 

Ondřej Polák 

basa | 

Milan Lečko 

bicí