Skip to content

Kapela

Kluci z hor

O5 a Radeček jsou kluci z Jeseníků, kde už víc než 25 let skládají muziku a písničky, které určitě znáte. Jejich nejnovější song se jmenuje Hory a je věnovaný všem, kteří mají k horám vztah, tak jako Radečci. K tomu navíc kluci nachystali spoustu dalších aktivit, výzvy a výšlapy na hory, horský merch nebo turné po horách. Singl Hory se řadí k největším dosavadním úspěchům skupiny, mimo jiné byl vyhlášen Písní roku v anketě Český slavík 2023. V roce 2024 zařadili akademici píseň Hory do širší nominace na Cenu Anděl v kategorii Skladba roku.

Bratři

Kluci spolu stráví klidně i 100 dní v roce, jsou spolu pořád a stali se z nich víc než přátelé. Tomino s Ondrou jsou navíc bráchové, a tak se nabízelo nahrát píseň BRA3, kterou kapela napsala pro všechny sourozence a nerozlučné kámoše. Tématu bratrství a přátelství se věnuje i v dalších svých aktivitách. Například charitou na podporu sourozenců hendikepovaných dětí.

20 let hitů

Do povědomí široké veřejnosti kapelu dostala píseň z roku 2004 Praha (Jedna holka). Od té doby jsou O5 a Radeček označování jako synonymum vkusného českého popu. Patří k nejžádanějším koncertním kapelám. Každý rok odehrají ke stovce koncertů. Úspěchy slaví i se svými netradičními a tématickými turné. Třeba turné na střechách budov bývá pokaždé beznadějně vyprodané.

Na ohlasy prvního hitu kapela navázala skladbami jako Vloupám se, Máš mě na svědomí, Romantický smyčce nebo Sex ve sprše. Její písně milují tisíce lidí a klipy mají na internetu miliónová zhlédnutí. Radečci mají na kontě šest řadových alb, výběr nejúspěšnějších písní na albu Best of a ve spolupráci s TV Óčko natočili DVD se záznamem koncertu. V roce 2021 skupina vydala EP BRA3 s úspěšnou stejnojmennou písní, která se více než dva roky držela mezi nejhranějšími hity českého rozhlasového éteru. V obdobně úspěšných šlépějích se vydal i singl Hory. O5 a Radeček si také splnili svůj sen, když dostali příležitost napsat veškerou hudbu k českému filmu Cirkus Maximum. Jako titulní píseň jej doprovází jejich píseň Slova.

Radečci pomáhají

Skupina dlouhodobě pomáhá ohroženým dětem, úzce spolupracuje s dobročinnými organizacemi a v roce 1997 založili členové kapely časopis Zámeček pro opuštěné děti v dětských domovech, který vydávají dodnes. Kapela se také stala tváří charitativního projektu České televize Pomozte dětem.

Ondřej Polák 

basa | 

Tomino Polák 

zpěv | 

Radek Sekyra 

kytara | 

Přemysl Ptáček 

housle | 

Milan Lečko 

bicí