Skip to content
VYŠLO NOVÉ ALBUM BRA3!

Na světe je naše nové EP. Jmenuje se jak jinak než jako jeho titulní píseň – BRA3.


TISKOVÁ ZPRÁVA

O5 a Radeček vydávají album BRA3.

Kapela O5 a Radeček odstartovala nový rok charitativním projektem BRA3 v čele se stejnojmenným singlem, který zbořil žebříčky rádiových hitparád a stal se megahitem. Písnička vznikla jako pocta sourozenectví, přátelství a kolegialitě a byl k ní natočen také videoklip, v němž se objevila řada známých osobností se svými blízkými, třeba Lucie Bílá s bratrem, Jiří Suchý a Jitka Molavcová, 3v1 a mnoho dalších. Nyní kapela vydává album BRA3, které obsahuje pět písní a hostuje na něm například slavný trumpetista Laco Déczi. Celý projekt vyvrcholí křtem desky 23. června v Riegrových sadech v Praze. Část zisků ze všech aktivit projektu navíc putuje na sbírku Pomozte dětem. 

“Celé to vzniklo tak, že jsme se s bráchou pohádali. Pak nás to samozřejmě hrozně mrzelo a chtěli jsme se usmířit a na to konto vlastně vznikla písnička BRA3. K tomu se pak začaly nabalovat další věci, až z toho byl celý projekt,“ vzpomíná zpěvák kapely Tomáš Polák. Radečci na novou desku přizvali zajímavé hosty, rapera Packeta z Poetiky, Honzu Balcárka z kapely Light & Love či trumpetistu Laco Décziho. “Nejprve jsme hledali v našem regionu nějakého trumpetistu, který by na desce hostoval. Potom, co nás všichni odmítli, jsme si jednou po koncertě v dodávce ze srandy řekli, že teda zkusíme napsat do New Yorku Laco Déczimu. A ono to vyšlo!“ říká s úsměvem Polák. “Laco je světoběžník a je nejlepší z nejlepších, je to pro nás opravdu velká čest,“ doplňuje basák Ondřej Polák. 

Kapela z jesenických hor představí skladby z desky během nabité koncertní sezóny. 

Projekt BRA3 kapely O5 a Radeček také pomáhá. Kluci se spojili s charitativní sbírkou Pomozte dětem. Část výtěžku z prodaných lístků na pražský křest, prodeje nového merche nebo výnosů za singl a klip BRA3 poputuje do jejich programu zabývajícím se péčí nejen o hendikepované dítě, ale i o zdravého sourozence, na kterého rodičům často nezbývá čas ani finanční prostředky.